Latest News
banner1

Editor’s Choice 2020 - 2021

24 Mar 2021 onwards

Read More...

banner1

Editor’s Choice 2020 - 2021

10 Mar 2021 onwards

Read More...

Gallery

Student Achievements

Students Achievements 1

National Winners in Data Ideate, SDA Bocconi Asia Center

National Winners in Data Ideate, SDA Bocconi Asia Center
Team: Aman Shyamsukha, Anuvrat Shukhla, Sushant Chogule
Students Achievements 2

2nd Place at Business Frenzy – Simerations ’21, SIMSREE

2nd Place at Business Frenzy – Simerations ’21, SIMSREE
Team: Aishwarya Bagchi, Adrish Mukhopadhyay, Ayon Mukherjee
Students Achievements 3

National Winners at Arthacharya, National Institute of Agricultural Extension Management, Hyderabad

National Winners at Arthacharya, National Institute of Agricultural Extension Management, Hyderabad
Team: Nivedh P, Rishi Bharadwaj, Roshan Pratap Singh
Students Achievements 4

Winners- Optaqon- IIM Visakhapatnam

Winners - Optaqon - IIM Visakhapatnam
Team: Parag Pathak, Yash Gujrathi & Sankara Narayanan
Students Achievements 5

National Winners in Opsgraphy, IMI Bhubaneshwar

National Winners in Opsgraphy competition, IMI Bhubaneshwar
Team: Harsh Sinhal, Abhay Saxena, Utkarsha Jain
Students Achievements 6

2nd Runner Up in Manthan, IIM Lucknow

2nd Runner Up in Manthan competition, IIM Lucknow
Team: R Sarvajit Raju, Alanrit Pandey, Harsh Srivastava
Students Achievements 7

Winners in MarketBuzz, IMI Bhubaneshwar

Winners in MarketBuzz competition, IMI Bhubaneshwar
Team: Harsh Srivastava, Keyur Tandel, Shivang Gesota
Students Achievements 8

2nd Runner Up in Marquisitive 2.0, Amity Business School, Noida

2nd Runner Up in Marquisitive 2.0 competition, Amity Business School, Noida
Team: Harsh Srivastava, Omkar Ghorpade
Students Achievements 9

1st Position in Reverse Brainstorming, NIRMA University

1st Position in Reverse Brainstorming Competition, NIRMA University
Team: Gayatri Sharma, Harsh Srivastava, Tanat Mohaprata, Omkar Ghorpade, Shankruth Varma Sagi
Students Achievements 10

3rd Position in Welocity, IFMR Graduate School of Business

3rd Position in Welocity Competition, IFMR Graduate School of Business
Team: Gayatri Sharma, Vaishnavi
Students Achievements 11

2nd Rank in OpsSamaya, IIM Udaipur

2nd Rank in OpsSamaya competition, IIM Udaipur
Team: Aswin Babu, Sanjeev Joshi, Sarath Rajeev, Ramya Ramesh
Students Achievements 2

4th Runner Up, PPI offer- Ninjacart B-school Competition

4th Runner Up, PPI offer- Ninjacart B-school Competition
Team: Sumit Saxena, Bhagwan Panchal, Deepak Pradhan
Students Achievements 3

1st Runner Up- Infosys Ingenious

1st Runner Up- Infosys Ingenious
Team: Lidhin Babu, Aditya Babar & Punit Tibrewal
Students Achievements 4

National Runner Up-TVS Credit-EPIC

Vishal Raina
National Runner Up-TVS Credit-EPIC
Analytics Competition 2020
Students Achievements 5

1st RunnerUp- Revive and Thrive- SIBM Pune

1st RunnerUp- Revive and Thrive- SIBM Pune
Team: Joel John, Eshan Mozarkar & Shailendra Singh
Students Achievements 6

1st Runner Up Opniscient 2019, MDI Gurgaon

1st Runner Up Opniscient 2019
Held at MDI Gurgaon
Team: Suman Nandi, Sanit Kundu & Ankita Layek
Students Achievements 7

National Finalists – Top 5, In Sustain 2019, IIMA

National Finalists – Top 5, In Sustain 2019
Held at IIM Ahmedabad
Team: Adarsh Singh, Bhanu Pratap Singh & Abinesh Arul
Students Achievements 8

National Finalists – Top 10
Accenture Business Innovation Challenge 2019

National Finalists – Top 10
Accenture Business Innovation Challenge 2019
Team: Prashant Thapliyal, Souvik Bose, Ayan Bhunia
Students Achievements 9

Winners In Locked Down: Ace the Case at Engifest 2.0, DTU

Winners In Locked Down: Ace the Case at Engifest 2.0, DTU
Team: Jude Jegan, Ganesh R and Rohan Mehta
Students Achievements 10

Winners In Edgistify Innovation Challenge

Winners In Edgistify Innovation Challenge
Team: Vignesh Kumar V, Glenda Clements and Pratik Gupta
Students Achievements 11

2nd Runner Up in Smooth Ops, by SIMS Pune

2nd Runner Up in Smooth Ops, by SIMS Pune
Team: Pooja Jha Vishala Deshpande
Students Achievements 11

Winners in Jarvis 2.0, IIM Lucknow

Winners in Jarvis 2.0, IIM Lucknow
Team: Nivedita Debnath, Akhilesh Ramaraju, and Disha Gawade
Students Achievements 11

National Runners Up in Sanchaalan 2020, MBA IIT Kanpur

National Runners Up in Sanchaalan 2020, MBA IIT Kanpur
Team: Ganesh R, and Rohan Mehta
Students Achievements 11

National Finalists in Ingenious, Infosys

National Finalists in Ingenious, Infosys
Team: Bhanu Pratap Singh, Akhilesh Ramaraju, and Adarsh Singh
Students Achievements 11

Winners in Rann-Neeti 2020, NMIMS Indore

Winners in Rann-Neeti 2020, NMIMS Indore
Team: Nidhi Shetty, Akshit Goel, Hirshikesh Karekar, and Karthik M
Students Achievements 11

Winners in Dakshta 2020, DoMs - IIT Madras

Winners in Dakshta 2020, DoMs - IIT Madras
Team: Vignesh Kumar V, and Pratik Gupta
Students Achievements 11

Runner up in Coalescence 2020, IIFM Bhopal

Runner up in Coalescence 2020, IIFM Bhopal
Team: Vignesh Kumar V, Sanchi Bhatia, and Sivakumar N
Academic Year 2021-2022
S. No B School Competition / Award Name Level / Type Name of Students Batch Organiser Award Won / Rank Received
1 Data Ideate National Aman Shyamsukha
Anuvrat Shukla
Sushant Chogule
20-22 SDA Bocconi Asia Center National Winner
2 Business Frenzy - Simerations '21 National Aishwarya Bagchi
Adrish Mukhopadhyay
Ayon Mukherjee
21-23 SIMSREE Second Place
3 Arthacharya National Nivedh P
Roshan Pratap Singh
Rishi Bhardwaj
21-23 National Institute of Agricultural Extension Management, Hyderabad National Winner
4 Case-O-Mania National Sagar Wagh
Shikha Singh
Raj Shah
20-22 Delhi Technological University and MissionEd Winners
5 Opsgraphy National Harsh Sinhal
Abhay Saxena
Utkarsha Jain
20-22 IMI Bhubaneshwar Winners
6 Manthan National R Sarvajit Raju
Alanrit Pandey
Harsh Srivastava
21-23 IIM Lucknow 2nd Runner Up
7 MarketBuzz National Harsh Srivastava
Keyur Tandel
Shivang Gesota
21-23 IMI Bhubaneshwar Winners
8 Marquisitive 2.0 National Harsh Srivastava
Omkar Ghorpade
21-23 Amity Business School, Noida 2nd Runner Up
9 Reverse Brainstorming National Gayatri Sharma
Harsh Srivastava
Tanat Mohaprata
Omkar Ghorpade
Shankruth Varma Sagi
21-23 NIRMA University 1st Position
10 Welocity National Gayatri Sharma
Vaishnavi
21-23 IFMR Graduate School of Business 3rd Position
11 OpsSamasya National Aswin Babu
Sanjeev Joshi
Sarath Rajeev
Ramya Ramesh
21-23 IIM Udaipur 2nd Rank
Caution Notice